موج – تکان دادن اجلاس همکاری اقتصادی حسن روحانی

موج – تکان دادن: اجلاس همکاری اقتصادی حسن روحانی ریاست جمهوری خبر چند رسانه ای

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری مخوف ترین قاتلان سریالی دنیا

هو وانلین یکی از مشهورترین و البته منفورترین قاتلان سریالی در تاریخ چین است که 146 نفر را به قتل رساند ولی با این حال جزو قاتلان 200+ محسوب می شود آیا که پلیس ا

مخوف ترین قاتلان سریالی دنیا

مخوف ترین قاتلان سریالی دنیا

عبارات مهم : سریالی

هو وانلین یکی از مشهورترین و البته منفورترین قاتلان سریالی در تاریخ چین است که 146 نفر را به قتل رساند ولی با این حال جزو قاتلان 200+ محسوب می شود آیا که پلیس احتمال می دهد او تعداد بسیار زیادی از جنایت هایش را کتمان کرده است.

به گزارش مجله همشهری، رکوردداران وحشت؛ این لقبی است که مردم جهت این قاتلان سریالی گزینش کرده اند. با آن که طبق تعاریف، قاتلان سریالی به افرادی که زیاد از سه نفر را به قتل رسانده اند اطلاق می شود ولی آن ها قاتلانی هستند که صدها برابر این تعداد را قربانی کرده اند، تعداد قربانیان آن قدر زیاد است که حتی پلیس نمی تواند قربانیان آن رها را به طور دقیق مشخص کند، بعضی از آن ها در کارنامه جنایی خود حتی بیش از 300 قتل را ثبت کرده اند. داستان این قاتلان سریالی بارها و بارها در رسانه های متفاوت انتشار یافته و حتی الهام بخش فیلم های سینمایی و کتاب های داستان بسیاری بوده است.

هو وانلین 1460 قتل

هو وانلین یکی از مشهورترین و البته منفورترین قاتلان سریالی در تاریخ چین است که 146 نفر را به قتل رساند ولی با این حال جزو قاتلان 200+ محسوب می شود آیا که پلیس احتمال می دهد او تعداد بسیار زیادی از جنایت هایش را کتمان کرده است.

در سال 1980 هو به جرم تجاوز دستگیر و به زندان انداخته شد. در سال 1993 بعد از آزادی با توجه به مدارک تحصیلی ای که داشت موفق شد تا یک مرکز درمانی تاسیس کند، در آن جا او به آسانی می توانست نقشه های شوم خود را بدون این که کسی متوجه شود اجرا کند. هو ادعا می کرد که تمامی بمیاران خود را به روش های سنتی و با داروهای گیاهی درمان می کند و به همین خاطر در عرض مدت کوتاهی در تمام کشور به شهرت رسید و بیماران زیادی به او مراجعه کردند.

پس از مدتی مشخص شد که حداقل 146 نفر از بیماران او با داروهایی که حاوی مقادیر زیادی سولفور سدیم بودند مسموم شده است و جان ارزش را از دست داده اند.

مرد جنایتکار در ژانویه 1999 دستگیر و به جرم قتل 146 نفر به 15 سال حبس محکوم شد. در تحقیقات بعدی مشخص شد که مدارک پزشکی او جهت تاسیس بیمارستان نیز جعلی بوده و به همین خاطر پنج سال دیگر به محکومیتش اضافه شد. همچنین هو مبلغ 150 هزار ین نیز جریمه شد.

پزشک مرگ؛ 250 قتل

«هارولد فردریک شیپمن» پزشکی عمومی اهل انگلیس و البته مشهورترین قاتل سریالی این شکور بود که در سی و یکم ژانویه سال 2000 به جرم قتل 15 نفر مجرم آشنا شده است و به 15 بار حبس ابد بدون عفو محکوم شد، ولی این 15 نفر تنها قربانیان نبودند.

مخوف ترین قاتلان سریالی دنیا

دو سال طول کشید تادیم جانت اسمیت- افسر پرونده- با تحقیقات گسترده ای که انجام داد متوجه شد تعداد مهم قربانیان 250 نفر بوده و 80 درصدشان بیماران سالخورده ای بودند که جهت معالجه به آقای دکتر مراجعه کرده بودند ولی در این میان یک مقتول با 41 سال سن و کودکی چهارساله، جوان ترین قربانیان دکتر فوت بودند.

هارولد در سیزدهم ژانویه 2004، یک روز قبل از مراسم خوش حالی تولد پنجاه و هشت سالگی اش در سلولش خود را به وسیله ملحفه های تختش به دار آویخت و خودکشی کرد.

طبق گزارش ساندی تلگراف، در نامه ای که هارولد قبل از مرگش نوشته بود، ادعا کرده بود قبل از آن هم بارها قصد خودکشی داشته ولی به خاطر این که همسرش بعد از فوت او بتواند از مستمری استفاده کند این کار را نکرده است.

زمانی که هارولد 17 سال داشت مادر خود را بر اثر سرطان ریه از دست داد. فوت مادرش ضربه معنوی بسیار بزرگی به او وارد کرد و از همان وقت بود که پرسشها روانی در کارهای هارولد کم کم نمایان شدند و از همان سن جهت آرام شدن مجبور شد از مورفین استفاده کند. او بعد از ازدواج، تحصیلات خود در رشته پزشکی را ادامه داد و توانست به عنوان دکتر عمومی در یکی از بیمارستان های یور کشایر مشغول کار شود، از همان وقت بود که او با جعل اسناد و نسخه های بیمارستان جهت خود نسخه نوشته و از داروخانه مورفین دریافت می کرد.

در سال 1998 مدیر بیمارستان تلاش کرد تا علت فوت تعداد زیادی از بیماران هارولد را بفهمد. جهت او عجیب بود که زیاد زنان سالخورده ای که بیمار هارولد بودند بعد از چند روز خوابیدن شدن در بیمارستان جان خود را از دست می دادند و به همین خاطر، عنوان را با پلیس در میان گذاشت. در این بررسی ها هارولد به جرم قتل کاتلین گراندی که از بیماران او بوده و جسدش در ژوئن 1998 در منزل اش پیدا شده است بود، دستگیر شد.

طبق گفته شاهدان هارولد آخرین نفری بود که با او ملاقات کرده و او را زنده دیده بود از همه عجیب تر این بود که با وجود اینکه، کاتلین خودش وارث داشت در وصیتی مبلغ 386 هزار پوند از اموالش را به هارولد بخشیده بود. با تحقیق زیاد مشخص شد که کاتلین با تزریق مورفین کشته شده است و وصیتنامه نیز جعلی است.

پس از فوت کاتلین، پلیس 14 نفری که قبل از او در این بیمارستان جان خود را از دست داده بودند نیز کالبدشکافی کرده و متوجه شد که آن ها نیز بر اثر تزریق بیش از حد مورفین جان خود را از دست داده اند.

این 15 نفر بین سال های 1995 تا 1998 به قتل رسیده بودند. هارولد در نوشته های خود گفته بود «قبل از 60 سالگی به توصیه بسیاری از ماموران زندان، خودم را دار می زنم. لیکن بعد از آن مستمری من به میزان قابل توجهی کم کردن پیدا خواهدکرد و جهت همسرم مسئله پیش خواهدآمد.»

لوییز جانور؛ 300 قتل

«لوییز آلفردو گاراویتو کوبیلوس» که به نام «لابیستا» به معنی «جانور» مشهور هست، قاتل سریالی کلمبیایی است که در سال 1999 به جرم تجاوز، شکنجه و قتل 300 پسر جوان به 1853 سال و نه روز حبس محکوم شد ولی بعدها به خاطر همکاری با پلیس در پیدا کردن باقی اجساد 22 سال از مدت محکومیتش کاسته شد.

استخوان های قربانیان لوییز جانور از طریق نقشه هایی که او در زندان ترسیم کرده بود، پیدا شدند. او در رسانه های آمریکایی به عنوان «وحشتناک ترین قاتل سریالی دنیا» معرفی شد. قربانیانی که لوییز جانور گزینش می کرد همگی بین شش تا 16 سال سن داشتند و بی خانمان، روستایی یا یتیم بودند و او می توانست با هدیه ای کوچک یا وعده ای دروغین آن ها را فریب دهد.

هنری لوکاس، 213 قتل

هنری لی لوکاس اهل ویرجینیا، در اعترافات خود گفته بود که به کمک همدستش اوتیس تولز بیش از 200 نفر را به قتل رساندهاند. او در هفده سالگی به وسیله برادرش یک چشم خود را از دست داد و پزشکان یک گوی شیشه ای به جای چشمش گذاشتند. بعد از مدتی او مادر خویش را به قتل رساند.

هو وانلین یکی از مشهورترین و البته منفورترین قاتلان سریالی در تاریخ چین است که 146 نفر را به قتل رساند ولی با این حال جزو قاتلان 200+ محسوب می شود آیا که پلیس ا

لوکاس بارها و بارها به جرم قتل به زندان انداخته شد ولی هر بار می توانست بی گناهی خود را ثابت کند و بعد از مدتی آزاد می شد. بعد از یکی از اعترافات لوکاس، 213 پرونده قتل که نامشخص رها شده است بودند، بسته شدند. در سال 1983 او به اعدام محکوم شد ولی آخر به علت نداشتن مدارک کافی تبرئه شد. لوکاس در سال 2001 و در سن 64 سالگی بر اثر سکته مغزی از دنیا رفت.

جولیاتو فانا؛ 600 قتل

در قرن هفدهم، زنان و دختران ایتالیایی کنترل زیادی روی زندگی خود نداشتند. آن ها معمولا به خاطر صلاح خانواده یا منافع آن ها باید تن به ازدواج با کسانی می دادند که گاهی هیچ علاقه ای به آن ها نداشتند، ولی در این میان، همه زنان ایتالیایی حاضر به تحمل این اوضاع نبودند و به همین خاطر بود که تعداد زیادی از آن ها به قاتلی وحشتناک به نام «جولیا توفانا» روی آوردند.

او هیولایی بود که به زنان سرزمینش وعده داده بود تا آن ها را از دست مردانی که دوستشان ندارند خلاص کند ولی تنها کاری که جولیا جهت این زنان می کرد این بود که آن ها را ترغیب به قتل همسرانشان کند. او سمی خطرناک از آرسنیک و مواد دیگر ساخته بود، این رسم که بعدها «اکسیر مرگ» نام گرفت» می توانست نیرومند ترین مردان را در عرض چند ساعت از پا درآورد.

جولیا سم را به دو شکل در اختیار زن ها قرار می داد. یا آن را با کرم ها و عطرهایی که مردان به دست و صورت ارزش می زدند مخلوط می کرد یا در ظرف های کوچک می ریخت که زنان بتوانند آن را در غذا یا نوشیدنی شوهر خود بریزند. این سم ابتدا فرد را ضعیف و بی حال می کرد و حتی پزشکان هم متوجه مسمومیت او نمی شدند و رفته رفته با پایین آوردن فشار خون و دمای بدن باعث فوت می شد.

با این روش، جولیا بین سال های 1633 تا 1651 باعث فوت 600 مرد شد تا این که بالاخره راز او برملا شده، دستگیر و به اعدام محکوم شد. در روز اعدام، جولیا گفت «من هر لحظه از مردان متنفر بودم، شوهر خودم را نیز به همین شیوه به قتل رساندم و حالا از این که باعث فوت تعداد زیادی از آن ها شده است ام، خوشحالم.» تمام زنانی هم که با کمک جولیا شوهران خود را به قتل رسانده بودند به زندان انداخته شدند.

مخوف ترین قاتلان سریالی دنیا

واژه های کلیدی: سریالی | بیمارستان | قاتل سریالی | اخبار فرهنگی و هنری

مخوف ترین قاتلان سریالی دنیا

مخوف ترین قاتلان سریالی دنیا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz