موج – تکان دادن اجلاس همکاری اقتصادی حسن روحانی

موج – تکان دادن: اجلاس همکاری اقتصادی حسن روحانی ریاست جمهوری خبر چند رسانه ای

گت بلاگز اخبار اجتماعی کوچ کارتن‌خواب‌ها از پایتخت کشور عزیزمان ایران به جنوب ایران!

مدیرعامل شرکت خدمات اجتماعی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به کارها این شرکت جهت کارتن خواب‌ها در آستانه فصل زمستان گفت: در فصل سرد سال بین ۲۵۰۰ تا

کوچ کارتن‌خواب‌ها از پایتخت کشور عزیزمان ایران به جنوب ایران!

کوچ کارتن خواب ها از پایتخت کشور عزیزمان ایران به جنوب ایران!

عبارات مهم : ایران

مدیرعامل شرکت خدمات اجتماعی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به کارها این شرکت جهت کارتن خواب ها در آستانه فصل زمستان گفت: در فصل سرد سال بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر شب ها در گرمخانه های پایتخت کشور عزیزمان ایران پذیرفته می شوند، از سوی دیگر نزدیک به ۴۰۰۰ نفر هم در کمپ های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران به سر می برند. با این حال به علت شیوه زندگی ارزش نمی توان آمار دقیقی ارائه داد، آیا که گاهی فصل سرما به جنوب کشور عزیزمان ایران (حاشیه بوشهر و بندرعباس) که گرمتر است می روند و فصل گرما دوباره به پایتخت کشور عزیزمان ایران می آیند.

به گزارش ایلنا ؛ رضا قدیمی، مدیرعامل شرکت خدمات اجتماعی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران راجع به تعداد کارتن خواب ها و بی خانمانان در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: آمارگیری دقیقی در این زمینه وجود ندارد. اکثر کارتن خواب ها مهاجر هستند و بعضی از فصل ها در پایتخت کشور عزیزمان ایران حضور دارند.

کوچ کارتن‌خواب‌ها از پایتخت کشور عزیزمان ایران به جنوب ایران!

وی با تاکید بر اینکه بر اساس مراجعاتی که به مددسراها (گرمخانه های شهرداری) شده است است آمارهایی حدودی وجود دارد، ادامه داد: در فصل سرد سال بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر شب ها در گرمخانه های پایتخت کشور عزیزمان ایران پذیرفته می شوند، از سوی دیگر نزدیک به ۴۰۰۰ نفر هم در کمپ های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران به سر می برند. با این حال باز هم می گویم که به علت شیوه زندگی ارزش نمی توان آمار دقیقی ارائه داد، گاهی فصل سرما به جنوب کشور عزیزمان ایران (حاشیه بوشهر و بندرعباس) که گرمتر است می روند و فصل گرما دوباره به پایتخت کشور عزیزمان ایران می آیند.

مدیرعامل شرکت خدمات اجتماعی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران راجع به میزان و نحوه خدماتی که شهرداری در فصل سرما به کارتون خواب ها ارائه می دهد، افزود: ظرفیت مددسراهای ما ۳۰۰۰ نفر است که امسال به ۳۵۰۰ نفر زیاد کردن یافته هست. ۱۶ مددسرا در پایتخت کشور عزیزمان ایران فعال هستند و خدماتی همچون غذای گرم، حمام، خدمات بهداشتی و درمانی و صبحانه به مددجوها ارائه می دهند. اگر هم معتاد باشند، کارکنان وزارت بهداشت که در محل مستقرند، خدماتی به آنها ارائه می دهند.

مدیرعامل شرکت خدمات اجتماعی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به کارها این شرکت جهت کارتن خواب‌ها در آستانه فصل زمستان گفت: در فصل سرد سال بین ۲۵۰۰ تا

قدیمی در پاسخ به این پرسش که چند درصد از این بی خانمان ها معتاد هستند، گفت: متاسفانه ۷۰ الی ۸۰ درصد مراجعان، معتاد هستند. اگر ماشین های گشت در میانشان کودک پیدا کنند، سریع به شرکت بهزیستی تحویل می دهند و در این زمینه شهرداری، ساختمانی در اختیار بهزیستی قرار داده است.

او افزود: تاکنون هیچ گونه آماری راجع به جان باختن به علت سرمازدگی از سوی شرکت بهشت زهرا و یا شرکت پزشکی قانونی گزارش نشده هست. سامان سرای لویزان و مددسرای چیتگر با ظرفیت ۳۵۰ نفر به بانوان تخصیص داده شده است دارد که معمولا ظرفیت آنها کاملا پر نمی شود، آیا که این تعداد زن بی خانمان نداریم و اصولا تا ۹۰ نفر پر می شود.

مدیرعامل شرکت خدمات اجتماعی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در پاسخ به این پرسش که آیا بعضی از افراد بی خانمان نمی خواهند، در گرمخانه ها ساکن شوند، گفت: این امر دلایل مختلفی دارد، اولا از آنجایی که بعضی از آنها مصرف کننده سنگین مواد مخدر هستند و در صورت حضور در گرمخانه اجازه مصرف مواد مخدر ندارند، لذا حاضر نیستند در گرمخانه ها حاضر شوند. به همین علت از سال گذشته گرمخانه های سیار در سطح پایتخت کشور عزیزمان ایران راه اندازی شده است هست. یعنی تعدادی اتوبوس در ساعات نهایی روز در محل مستقر می شوند و بی خانمان ها و کارتن خواب ها می توانند در آنها مستقر شوند و تا ۵۰ اتوبوس با توجه به میزان برودت هوا به عنوان گرمخانه استفاده می شود.

کوچ کارتن‌خواب‌ها از پایتخت کشور عزیزمان ایران به جنوب ایران!

قدیمی با تاکید بر اینکه این خدمات ماهیت پیشگیرانه و کم کردن آسیب دارد، اضافه کرد: بخشی از این افراد اگر بیرون باشند به خود و دیگران آسیب می زنند، در هر صورت بعضی مصرف کننده مواد مخدر بوده و یا مرتکب جرائمی همچون دزدی، دزدی ماشین و خفت گیری می شوند، ولی در این فضا می دانند که غذا و متادونشان تامین می شود.

او تصریح کرد: در گرمخانه های ما مددکاران اجتماعی با این افراد در حال سروکله زدن هستند، ولی چون محدودیت مصرف مخدر دارند، حاضر نیستند در گرمخانه بمانند. از سوی دیگر بعضی همراه خود چندین گونی زباله دارند که حاضر نیستند از خود جدا کنند. در هر حال خدمات این مددسراها رایگان و اختیاری است ما نمی توانیم کسی را مجبور کنیم در این مددسراها بمانند. البته طرح جمع آوری معتادان متجاهر به وسیله ناجا متفاوت هست، ولی برخورد با کارتن خواب ها و افراد بی خانمان این گونه نیست اینها میهمان ما هستند.

مدیرعامل شرکت خدمات اجتماعی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به کارها این شرکت جهت کارتن خواب‌ها در آستانه فصل زمستان گفت: در فصل سرد سال بین ۲۵۰۰ تا

مدیرعامل شرکت خدمات اجتماعی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در تصویر العمل به بیانات اخیر سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ در جلسه اخیر شورا مبنی بر ورود سپاه جهت کمک به حل معضل ها و آسیب های اجتماعی با همگامی مدیریت شهری تصریح کرد: ما در خدمت سپاه هستیم و قاعده این است بعد از بررسی کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورا و تعیین میزان همکاری ها با سپاه ما با آنها همکاری خواهیم کرد. ما بر اساس مصوبه شورا عمل می کنیم. البته تاکنون چنین بحثی از سوی سپاه مطرح نشده بود که سپاه در آسیب های اجتماعی به طور مستقیم یاری کند و نخستین بار در صحن شورا آقای یزدی چنین صحبت را کردند. اگر کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورا به جمع بندی رسیده به ما ابلاغ کنند ما در خدمتشان هستیم.

واژه های کلیدی: ایران | کارتن | شهرداری | بی خانمان | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz